Великдень ― світле свято для християн

Воскресіння Христове стало символом перемоги добра, знаком здійснення неможливого та свідченням вічного життя. Століттями свято обростало різними ритуалами, за якими іноді люди забували про головне. Але цьогоріч маємо нагоду відмовитися від зайвого і привітати воскреслого Христа в наших серцях та домівках.


Історичні відомості про свято Великодня
Як сказано в Біблії, воскрес Христос в неділю вранці. Першими дізналися новину жінки-мироносиці, які прийшли віддати останню шану тілу померлого згідно з тогочасними традиціями. Вони застали порожню гробницю й ангела, що сповістив їм новину.
Перші християни не влаштовували гучних святкувань на честь Воскресіння, адже зазнавали утисків та переслідувань. Пізніше, з поширенням християнства як релігії по всьому світу, Великдень увібрав в себе багато язичницьких та юдейських обрядів. Тут і яйце, як символ весняного відродження життя, і кролик, як символ родючості, і ягня, як символ жертвоприношення.


Назва Великдень, тобто Великий День, теж пов'язана з дохристиянською традицією слов'янських народів відмічати весняне рівнодення. Коли день вперше в році стає довшим за ніч.
В різні часи святкування Воскресіння Христового відрізнялося. Сьогодні християни теж постали перед вибором: дотримуватися традицій чи вітати Христа незвично, але щиро. Не наражаючи при цьому на небезпеку ані себе, ані ближніх.

Яким буде Великдень 2020?
Формат проведення богослужінь у храмах цього року буде особливим. Влада та священнослужителі закликають вірян відвідувати Великодню Службу Божу онлайн, а посвяту кошиків не перетворювати на скупчення людей. Тому цього року не важливо, що одягнути на Великдень та наскільки багато їжі ви приготуєте.


Натомість важливо провести цей день в мирі та злагоді з найближчими людьми, підтримати найрідніших добрим словом та не влаштовувати походів по гостях. В нас буде вдосталь часу прислухатися до свого серця та зрозуміти, що Христос хоче сказати нам своїм Воскресінням.
Релігійні обряди відступають на другий план, а справжня віра в диво залишається. Ми щиро вітаємо вас зі Світлим святом Христового Воскресіння.

Христос Воскрес!

 

10.04.2020

Відгуки