Терми ― розкішні лазні Римської імперії


Культура та побут мешканців Римської держави вплинули на розвиток багатьох країн сучасної Європи. Імперія постійно змінювала свої кордони, сягаючи віддалених земель та поширюючи власні традиції. Однією з таких особливостей, впізнаваних по всьому світу і сьогодні, є лазні римлян, відомі під назвою “терми”.


Історія римської лазні
Дослідники досі не дійшли згоди щодо того, де з'явилися перші терми. За однією із версій ідею завойовники-римляни знайшли в Греції і поширили на захоплені території. Адже в ледь не в кожному місті Римської імперії будувалися громадські лазні, а в часи розквіту територія держави охоплювала значну частину Європи. В багатьох сучасних містах досі збереглися залишки римських термів.


Лазні у римлян відігравали значну роль в культурному та громадському житті суспільства. Вони були доступні не лише патриціям, але й плебеям. В термах купалися, парилися, спілкувалися, дізнавалися останні новини та проводили дозвілля. Лише в Римі налічувалося понад 150 лазень.
Терми поєднували басейни та ванни, наповнені водою різної температури, переодягальні та місця для фізичних вправ. У найбільш розкішних закладах можна було знайти трапезні зали й бібліотеки.


Як виглядали терми Римської доби
Будували терми з каменю і мармуру, великі за розміром і розкішні на вигляд. Конструкцію римських лазень без сумніву можна назвати вершиною інженерних досягнень того часу. Для підтримання необхідної температури використовували геотермальне тепло, воду подавали системою трубопроводів, всередині під підлогою споруджувати пічку для утворення пари. Кімнат було кілька і кожна мала свій температурний режим:
● аподитеріум ― прохолодна кімната, що слугувала роздягальнею;
● тепідаріум ― тепле приміщення з температурою + 40 градусів;
● калдаріум ― розігріта до 60 градусів кімната;
● лаконікум ― парна температурою до 85 градусів;
● фригідаріум ― холодне приміщення з басейном для купання;
● лаваріум ― кімната для масажів та обтирань оліями.


Для спортивних занять та прогулянок відвідувачі римських лазень використовували атріум ― відкритий внутрішній дворик.
Найвідоміші руїни стародавніх римських лазень знаходяться в місті Баз (Англія), у Римі та у Варні.


А традиційна для нас баня по-білому знаходиться неподалік від міста Львів у відпочинково-оздоровчому комплексі “Дача”. У поєднанні з професійним масажем та СПА-процедурами ― це чудова можливість гарно провести час та подбати про власне здоров'я.
Бронюйте відпочинок за номерами ☏ : (063) 132 2232; ☏ : (098) 132 3237
Чекаємо вас за адресою: вул. Міцкевича 58, Новий Яричів, Львівська область.

22.05.2020

Відгуки