Привітання до Католицького Різдва


Різдво ― особливе свято, що наповнює серця та оселі теплом і затишком. На небі сяє найяскравіша зірка. Вона сповіщає: народився Син Божий.
Це найбільше свято для християн. Вважається, що у цей день народився у Вифлеємі Ісус Христос. Нам достеменно невідома точна дата його народження. Тож попри розбіжності у датах між католиками та православними, у святковий день бажано залишити свої клопоти та присвятити себе родині.
Згадаймо традиції та обряди Різдва


В цей день відбуваються три богослужіння: опівночі, на світанку та, завершальне, вдень. Останнє богослужіння символізує народження Ісуса у серцях людей.
Люди милуються святково вбраною ялинкою, прикрашають домівки кришталевими кулями, різнокольоровою мішурою, свіжими квітами, накривають стіл. На столі українців-католиків: борщ, грибна юшка, кутя, вареники. Загалом, 12 страв, як і в православних.
Ще одна традиція ― обмінюватися подарунками. Вона бере свій початок від підношення волхвами маленькому Ісусу дарів на честь народження. Цей день люди проводять у сімейному колі та діляться радістю один з одним.


Символи Різдва
● Різдвяний вінок, прикрашений чотирма свічками. Зелений віночок можна святково прикрасити.
● Ошатні свічки, що не лише створюють затишну атмосферу, а ще розганяє темні
● Різдвяний дзвіночок. Він вітає появу на світ Сина Божого. Його також прикрашають, наприклад стрічкою.
● Вітальні листівки — прекрасна можливість привітати тих, хто знаходиться далеко. Колись у цьому допомагала пошта, а тепер популярності набрали електронні листівки. Проте ніщо не порівняється з радістю від отримання справжньої паперової листівки, яка чекатиме у поштовій скриньці.
● Святковий бенкет — родина збирається разом за столом. У цей день закінчується пост, тож кожен може насолодитись ароматними стравами, що їх дбайливо приготували господині.


А як святкують Різдво у різних країнах?

24.12.2020

Відгуки