Лаконікуми Стародавньої Греції

Досягнення Стародавньої Греції значною мірою вплинули на сучасний світ. Наука, медицина, культура, спорт, політика, — основи всіх сфер людського життя започаткувалися саме там.


Поняття гігієни, як складової здорового способу життя, походить також зі Стародавньої Греції. А саме слово від імені богині здоров'я Гігіеї.
Не дивно, що перші лазні в Греції з'явилися ще до нашої ери. Ідея була привезена Олександром Македонським з походу на Єгипет. Вражений єгипетськими купальнями він одразу приступив до будівництва лазень на території Греції. Так виникли лаконікуми та банні традиції, які збереглися до наших днів.

Як виглядали традиційні лаконікуми Стародавньої Греції?

Кам'яні напівсфери з відкритим вогнищем посередині прогрівалися швидко і рівномірно. Лежаки та підлога облицьовувалися керамічної плиткою, яка приємно та м'яко зігрівала тіло. Джерелом тепла в лаконікумах слугувало дерев'яне вугілля, а високу температуру довго вдавалося завдяки розігрітому каменю. Ллючи воду на розпечене каміння регулювали рівень вологості.


Димоходом в грецьких лазнях слугував верхній отвір. При розігріванні приміщення лаконікуми його відкривали, а коли лазня була готова — засували, щоб не втрачати тепло. Лаконікуми обов'язково облаштовували басейном або ванною, залежно від розмірів приміщення. Великі громадські лазні могли похвалитися кількома водоймами з різною температурою.
Недоліком лазень Стародавньої Греції вважають відсутність коловороту води. Щоразу басейни доводилося вичерпувати вручну.


Роль лазні в житті мешканців Стародавньої Греції


Температура повітря в грецьких банях становила 60-75 градусів, а вологість ― 15-20%. Відсутність різких температурних перепадів та рівномірне прогрівання давало змогу проводити тут вдосталь часу. В лаконікуми приходили не лише помитися і погрітися на теплих каменях. Лазні швидко стали центрами культурного життя, своєрідними клубами за інтересами. Тут вирішувалися навіть важливі політичні питання.
Часто грецькі лазні входили до спортивних комплексів поряд з масажними та медичними відділеннями. Догляд за тілом та фізичні навантаження — дві важливі складові здорового способу життя. І в Стародавній Греції про це добре знали.


В сучасній Греції збереглися давні банні традиції. Мандрівники мають змогу відвідати лаконікум і зануритися в епоху давньої цивілізації.

Україна багата власною банною культурою. Відпочинково-оздоровчий комплекс "Дача" біля Львова запрошує поєднати традиційну для нашого народу лазню по-білому з цілим комплексом СПА процедур. Піклуйтесь про своє тіло і будьте здорові. Двері відпочинково-оздоровчого комплексу “Дача” гостинно відчинені.


Чекаємо вас за адресою: вул. Міцкевича 58, Новий Яричів, Львівська область⠀
Для попереднього бронювання телефонуйте за номерами:
☏ (063) 132 2232⠀⠀⠀
☏ (098) 132 3237⠀

24.04.2020

Відгуки